Sayfalar

4 Ağustos 2017 Cuma

ANNE & ÇOCUK, EĞİTİM çocuğunuzun beyin gelişimini destekleyin.


beyin gelişimiYapılan birçok araştırmaya göre insan hayatında beyin gelişiminin en hızlı olduğu dönemin 0 – 6 yaş dönemi olduğunun açıklamasını uzman araştırmacılar tarafından onaylanmıştır.
Dolayısı ile birlikte 0 – 6 yaş periyodunu içine alan anaokulu yılları çocuğun beyin gelişimi açısından da çok önemli bir yere sahip olup bu dönemlerde çocuğunuzun beyin gelişimini destekleyin.
Birçok uzman doktorun yapmış olduğu araştırmalara göre bir bebeğin doğduğunda beyninde milyarlarca sinir hücresi olduğunu ve aynı zamanda bu hücrelerin ilk on yıl içinde hızla çoğaldığını belirtiyor ardından ısrarla anne ve babalara çocuğunuzun beyin gelişimini destekleyin diye uyarılarda bulunuyor.

Bu işlemi verilen gerekli miktardaki uyaran ile sinir hücreleri birbirleri arasında çeşitli ilişkiler kuruyorlar dolayısı ile bu ilişkilerin sonucunda beyin oldukça iyi bir şekilde gelişimini tamamladığını bildiriyor.
Eğer çocuğa bu dönemde gereken uyaran verilmezse sahip olunan bu sinir hücreleri yavaş yavaş öldüğünü aynı zamanda işlevsiz hale geldiğini söylüyorlar.
Ardından ölen hücrelerin maalesef kendini yenilemek gibi bir şansı olmadığını ve bu nedenle hücrelerin ölmesi geri dönüşü olmayan zararlara neden olabildiğini açıklıyorlar.
Beyin gelişiminin maksimum seviyede olmasını sağlamak çocuğun sosyal çevresinde olabildiğince olumlu yönde etkiliyor
Uzman doktorlarımızın yapmış olduğu çocuğunuzun beyin gelişimini destekleyin uyarıları dikkate alınarak, anne ve babaların bu konuda ki hassasiyetini göstermelerine büyük ölçüde özen göstermeleri gerektiğini ayıca belirtiyor.

******************************* Bebek Bakımı - Bebek Beslenmesi - Bebek Sağlığı Hamilelik - Tüp Bebek - Doğum -- Çocuk Eğitimi çocuk gelisimi, Çocuk Psikolojisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

*********************

Bebek Bakımı - Bebek Beslenmesi - Bebek Sağlığı Hamilelik - Tüp Bebek - Doğum -- Çocuk Eğitimi çocuk gelisimi, Çocuk Psikolojisi